Infolinia: 22 39 80 811
0,00 zł

Leśny klimat we wnętrzach. Zielone dekoracje z chrobotkiem w roli głównej

2020-09-01
Leśny klimat we wnętrzach. Zielone dekoracje z chrobotkiem w roli głównej

Trendy wnętrzarskie z ostatnich lat jasno pokazują, że miejsce roślin w mieszkaniu coraz bardziej się zmienia. Zielone dekoracje są obecne nie tylko na stołach, możemy je znaleźć na ścianach, biurkach czy regałach. Przypominający mech chrobotek, a właściwie jedna z jego odmian, czyli chrobotek reniferowy, stał się idealnym rozwiązaniem dla fanów leśnych klimatów oraz osób, dla których pielęgnacja roślin doniczkowych jest zbyt trudna lub czasochłonna. Podpowiadamy gdzie sprawdzą się dekoracje z chrobotka, jak wygląda ich przygotowanie oraz pielęgnacja.

CHROBOTEK WE WNĘTRZACH

Wyglądający jak delikatny leśny mech chrobotek jest w istocie porostem, czyli organizmem symbiotycznym zbudowanym z warstw grzyba i glonu. Dzięki takiej budowie chrobotek ma niezwykle niskie wymagania życiowe, a odpowiednio zaimpregnowany doskonale nadaje się do używania we wnętrzach. Jedną z jego bezdyskusyjnych zalet jest bezproblemowa pielęgnacja. Chrobotka nie trzeba podlewać, ponieważ pobiera wilgoć z powietrza (doskonale czuje się w pomieszczeniach o wilgotności 40-60 procent). Dekoracji z chrobotka nie trzeba również czyścić, gdyż dzięki impregnacji jest antystatyczny i nie przyciąga kurzu ani drobnoustrojów. Naturalnie występujący „mech” chrobotek ma białą barwę, jednak w sklepach możemy go znaleźć w różnokolorowych wersjach, które z łatwością dopasujemy do naszej aranżacyjnej wizji.

chrobotek

OPOWIEŚCI Z MCHU I PAPROCI, CZYLI DEKORACJE Z CHROBOTKA

Zielone ściany z chrobotka stały się jednymi z najmodniejszych dekoracji ostatnich lat. Miękki i niezwykle delikatny, ale przy tym trwały i niewymagający podlewania porost można używać na tysiące sposobów. Dla początkujących świetnym rozwiązaniem nie wymagającym dużych nakładów finansowych będzie obraz z chrobotka. Do przygotowania efektownej dekoracji wystarczy wybrana przez nas rama, opakowanie chrobotka reniferowego (na pokrycie 1 m kw. potrzeba ok. 6 kg chrobotka), klej florystyczny oraz płyta korkowa. Obraz z chrobotka będzie świetnie wyglądać nie tylko w salonie, czy sypialni, ale również łazience czy kuchni. Dla osób, które chcą jeszcze bardziej przenieść leśny klimat do wnętrza, doskonale sprawdzi się ściana z chrobotka. W sklepach możemy znaleźć gotowe panele z chrobotkiem reniferowym, które można dowolnie przycinać, dzięki czemu przygotowanie efektownej dekoracji nie będzie czasochłonne.

CHROBOTEK – CENA VS. JAKOŚĆ

Chrobotek to cudowna alternatywa dla klasycznych dekoracji ścian, jednak jego cena może na początku odstraszać. Najbardziej popularny w dekoracji wnętrz „mech” chrobotek reniferowy jest sprowadzany z krajów skandynawskich, co dodatkowo podnosi koszt jego zakupu (w Polsce chrobotek jest częściowo pod ochroną). Chociaż dużo zależy od gatunku i gęstości pokrycia ściany chrobotkiem reniferowym, cena dekoracji może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Czy wyjątkowa leśna aranżacja z „mchu” reniferowego jest warta swojej ceny? Absolutnie tak! Chrobotek na ścianę zachowuje swój świeży wygląd i unikalny zapach nawet do 15 lat, absorbuje zanieczyszczenia oraz wilgoć z powietrza (świetnie nadaje się do łazienki), a dzięki właściwościom wygłuszającym doskonale sprawdzi się w przestrzeniach biurowych.

zielone dekoracje

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2020
pixel